Cenne Opinie – płatne ankiety

Płatne ankiety to jedna z form zarabiania w Internecie, ja zacząłem moją przygodę z płatnymi ankietami od panelu Cenne Opinie. Jako że jakiś czas temu udało mi się uzbierać minimalną kwotę do wypłaty i otrzymałem z Cennych Opinii bon Ticket Compliments Premium postanowiłem pokusić się o małe podsumowanie.

Statystyka

Cenne Opinie

Cenne Opinie


Data rejestracji w panelu Cenne Opinie: 06.09.2011
Data zgromadzenia na koncie minimalnej kwoty do wypłaty: 15.06.2012
Data zgłoszenia prośby o wydanie bonu: 18.06.2012
Data otrzymania bonu: 11.07.2012
Ilość propozycji wypełnienia ankiet: 36
Ilość poprawienie wypełnionych ankiet: 15
Skuteczność (ilość ankiet wypełnionych do zaproponowanych): 42%
Skuteczność (wartość zdobytego wynagrodzenia do zaproponowanego): 36%
Maksymalna wartość zaproponowanego wynagrodzenia: 137 zł
Średnie wynagrodzenie za ankietę zaproponowaną: 3,81 zł
Średnie wynagrodzenie za ankietę wypełnioną: 3,33 zł
Link do rejestracji: Rejestracja

Jak więc widać uzbieranie na mój pierwszy bon zajęło mi ponad 9 miesięcy. Długo! Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w mojej niskiej nieskuteczności. Skuteczność liczona jako stosunek ankiet wypełnionych do zaproponowanych mi przez Cenne Opinie wyniosła 42%, natomiast skuteczność liczona jako stosunek wynagrodzenia zdobytego do zaproponowanego była jeszcze gorsza i wyniosła 36%. Prawie 2/3 wynagrodzenia przeszło mi koło nosa. Jakie są tego przyczyny? Po pierwsze należy pamiętać, że jak dostaniemy propozycję wypełniania ankiety, nie należy zwlekać. Opieszałość może prowadzić bowiem to tego, że dane badanie zostanie zamknięte zanim weźmiemy w nim udział. Po drugie nasza ankieta może zostać odrzucona, ponieważ nie spełniamy jakiś kryteriów. Czasem bywa tak, że ankieta kierowana jest do specyficznej grupy, np hodowców kotów, a my akurat mamy psa a nie kota; czasem bywa tak że na daną ankietę odpowiedziała już wystarczająca podgrupa respondentów i twoja ankieta zostanie odrzucona z racji płci, wieku czy posiadania dzieci. To kolejny argument za tym, żeby się spieszyć z wypełnieniem ankiety. Kilka razy zdarzyło mi się, że wypełniłem już większą część ankiety i po kolejnym pytaniu zostałem odrzucony. To pozostawia pewien niesmak. Uważam, że pytania “odsiewające” powinny być umieszczane na samym początku ankiety. I to jest właściwie jedyna rzeczy do której mogę się przyczepić.

Jeśli chodzi o wydanie bonu nie mam żadnych zastrzeżeń. Od momentu zgłoszenia prośby o wydanie bonu do jego otrzymania minęło 23 dni. Bon Ticket Compliments Premium można zrealizować w wielu sklepach, kilku restauracjach czy stacjach benzynowych, tak więc z realizacją bonu nie będzie problemu. Aktualna lista punktów akceptujących bony Ticket Compliments Premium w twojej okolicy znajduje się na tutaj.

Bon Ticket Compliments Premium

Bon Ticket Compliments Premium

Mimo mojej niskiej skuteczności jestem zadowolony z zarejestrowania się w panelu Cenne Opinie i innym też to polecam. Jeśli zarejestrujemy się także w innych panelach, może nam co jakiś czas wpadać dodatkowe 50 zł. Niedługo opiszę inny panel – Toluna.

 • Unique Post

5 Comments

 1. UWAŻAJCIE na nich! Zarobiłem tam łącznie 250 złotych – 150 udało mi się wypłacić (1x 50zł, później 2x 100zł – wszystkie trzy bony dotarły), niestety gdy na koncie miałem uzbierane dalsze 100 złotych, wtedy moje konto się rozpłynęło. Przy próbie logowania wyświetlała się informacja, że podaję zły login i hasło a przy opcji przypomnienia hasła pokazywało mi, że nie mają mojego maila w bazie! To dziwne skoro od około trzech lat przysyłali mi na ten adres ankiety. Są dwie opcje – albo ktoś wkradł się na moje konto albo witryna uznała, że już wystarczają się na niej “obłowiłem” i moje konto wraz z moimi 100 zł można usunąć. Wysłałem do nich ponad miesiąc temu dwa maile aby wyjaśnić sytuację – brak odpowiedzi i jakiegokolwiek kontaktu. Dlatego apeluję abyście uważali!

 2. POPIERAM poprzednika, od kilku miesięcy niema z nimi kontaktu.Jak im zasugerowałem że naciągają i oszukują odpisali że na pewno ich poczta trafia do spamu co jest nieprawdą. Reasumując dajcie sobie z nimi spokój, złodzieje i tyle. Napracujesz się a potem mają ciebie gdzieś.

  • Nigdy nie maiłem problemów z wypłatą z Cennych Opinii. Za to inny panel – TOLUNA wisi mi 100 zł.

   Aktualizacja: No, po prawie 4 miesiącach doczekałem się moich bonów.

 3. A ja właśnie dostałam swój pierwszy bon z Cennych Opinii 🙂 50 zł uzbierałam dokładnie 4 czerwca, tego samego dnia po wybraniu rodzaju bonu (Maxi Karta) dostałam na maila hasło, dzięki któremu mogłam zrealizować na stronie maxikarty.pl zakup karty podarunkowej o wartości 50 zł. Dostałam maila zwrotnego, że wysyłka mojej karty jest zaplanowana na 8 czerwca…i dzisiaj już ją trzymam w ręce 🙂 Także polecam, wysyłka wręcz błyskawiczna 🙂

  • Cenne Opinie wypadają naprawę nieźle na tle coraz mniej wiarygodnej konkurencji. Od 2 miesięcy czekam na marne 10 euro z Ipsos i-Say. Uważajcie na nich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *