Rootowanie Motoroli RAZR XT910 ICS

Rootowanie Motoroli RAZR XT910 dziłającej pod kontrolą Androida 4.0.4 ICS (Ice Cream Sandwich) niewiele się różni od rootowania tejże Motoroli działającej pod kontrolną starszego Androida 2.3.6. Ja rootowanie przeprowadzałem na modelu z wersją systemu 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU, czyli z oficjalną aktualizacją udostępnioną w zeszłym tygodniu poprzez OTA.

Informacje o telefonie

Informacje o telefonie

Instrukcja rootowania Motoroli RAZR XT910 działającej na starszej wersji Androida 2.3.6 znajduje się tu.

Na początek jednak kilka słów wstępu:

 1. Rootowanie jest operacją bezpieczną – tzn. nawet jeśliby się nie powiodło (choć to i tak mało prawdopodobne), nie uwalisz telefonu,
 2. Rootowanie można cofnąć, ale w chwili obecnej nie wiadomo czy mimo cofnięcia roota, nie zostaje w systemie ślad modyfikacji systemu,
 3. I tu dochodzimy do sedna sprawy, zrootowany telefon nie podlega gwarancji, rootowanie przeprowadzasz na własną odpowiedzialność!

Rootowanie Motoroli RAZR XT910 ICS – instrukcja krok po kroku

 1. W przypadku Windows, jeśli nie mieliliśmy do tej pory zainstalowanych sterowników instalujemy je. Instrukcję instalacji sterowników opisałem już w artykule dotyczącym Rootowania Motoroli RAZR XT910 z Androidem 2.3.6, więc tam Państwa odsyłam. Dodam tylko, że jeśli telefon nie rozpoznaje się należy tymczasowo wyłączyć Debugowanie USB – patrz punkt 4.
 2. Ładujemy telefon do pełna, ot tak na wszelki wypadek.
 3. Podłączamy telefon do komputera, upewniamy się że połączenie USB z komputerem jest ustawione na tryb Urządzenie multimedialne (MTP). W razie potrzeby odczekujemy chwilkę na doinstalowanie urządzenia.
  Połączenie USB z komputerem

  Połączenie USB z komputerem

 4. Przechodzimy do Ustawień systemu -> Opcji programistycznych i włączamy Debugowanie USB. W razie potrzeby odczekujemy chwilkę na doinstalowanie urządzenia.
  Debugowanie USB

  Debugowanie USB

 5. Ściągamy i rozpakowujemy plik DroidRazrRoot.com_ICS.zip
 6. Przechodzimy do katalogu, gdzie zostało rozpakowane archiwum i uruchamiamy skrypt:
  • w Windows:
  • w Linuksie:
  • w Mac OS X:

  W czasie jego wykonywania skryptu Motorola RAZR XT910 zrebootuje się 2-krotnie a w konsoli / terminalu wyświetlać się będzie przebieg całej operacji, który wyglądać powinien mniej więcej tak:

 7. W zainstalowanych aplikacjach pojawi się nowy program – SuperSU. Świeżo po instalacji SuperSU powinien się zaktualizować, co poznamy po zmienionej ikonie aplikacji.
  SuperSU

  SuperSU

 8. Aplikacja SuperSU umożliwia cofnięcie roota, do wykorzystania w razie potrzeby.
  Czystka i pełny unroot

  Czystka i pełny unroot